top of page

Damla Yaku

2019 yılına kadar İngilizce öğretmenliği, antrenörlük, müzisyenlik, oyunculuk ve yoga eğitmenliği gibi farklı meslek dallarında bulunmuş olan Damla 2019 yılında çıktığı dünya yolculuğunun ilk durağı olan Hindistan’da su terapisi ile tanışmıştır. Su terapisi eğitiminde yaşadığı dönüşümden çok etkilenen Damla  bir buçuk yıl kadar dünyanın farklı ülkelerinde su terapisi alanında bireysel seanslar, grup çalışmaları ve eğitim alanları açtıktan sonra, kalbinde su terapisini Türkiye’de paylaşma çağrısını hissederek Türkiye’ye dönüş yapmış ve su terapisi alanında eğitimler vermeye başlayarak su terapisinin Türkiye’de yayılmasına öncülük etmiştir. Su Terapisi Türkiye’yi kurarak bu çatı altında 2020’den bu yana açtığı eğitimler sayesinde yüzlerce su terapisi uygulayıcısı yetiştirmiştir. 

Damla, kışları gittiği ülkelerde su terapisi alanında hem öğrenmeye hem bildiklerini aktarmaya devam etmekte, yazları ise Türkiye’de sudaki deneyimlerini, kadim bitkilerle olan deneyimlerini, şifa teknikleriyle, müzikle ve sanatın dallarıyla harmanlayarak oluşturduğu Harmonic Flow su terapisi tekniğini eğitimlerde ve inzivalarda paylaşmaktadır. Diğer yandan, Dişilin Doğası platformunda kadınlar için alan tutmakta ve Kutsal Birlik ekibiyle inzivalar düzenlemektedir. Aynı zamanda farklı ülkelerde düzenlenen Atlantis Call Su İnzivaları’nın organizasyonuna destek olmakta, bu inzivalarda su terapisi alanlarının yanında yunuslarla ve su altı canlılarıyla insanları buluşturmaktadır. 

Suyun şifasının, suyun bilgisinin yayılmasına öncülük etmeye devam etmekle beraber; müzik çemberileri, ses aktivasyonu ve bedensel pratiklerle insanların kendi otantik seslerini, yeteneklerini keşfetmelerine ve paylaştığı psikodrama/enerji çalışmalarıyla da insanların öz benliklerini, bilinçaltlarını keşfetmelerine, kendilerini daha yakından tanımalarına ve potansiyellerini açığa çıkarmalarına destek olmaktadır.

Damla, aynı zamanda kutsal şifalı bitkilerle de çalışmakta ve çemberlerde alan tutmakta ve “Harmonic Flow” su terapisi tekniğini geliştirmeye devam etmektedir. Çünkü gelişimin ve yeniliğin devamlılığına inanmaktadır. Damla öğrenme yolculuğuna devam ederek, öğrettiklerinin de evrilmekte olduğunu gözlemlemiştir ve bu nedenle de her hangi bir müfredata bağlı kalmaksızın, geliştirdiği tekniğin üzerine yeni şeyler koyarak, ileri seviye eğitim modülleri oluşturmuştur.

Damla, bu yaşam yolculuğunda insanlara kendi özgün ifadelerini bulmaları, içlerindeki yaratım enerjisini hayata geçirebilmeleri ve Öz’ün çağrısını hatırlamaları konusunda rehberlik etmeyi seçmiş ve tüm kalbiyle bu yolun hizmetinde olan bir holistik şifacı ve sanatçıdır. Damla, açtığı şifa alanlarının yanında sanatçı, müzisyen tarafını da canlı tutarak şarkılar besteliyor ve dünyanın birçok yerinde çeşitli müzisyenlerle sahne almaya ve konserler vermeye devam ediyor.

Damla'nın Patikası

Spotify ve YouTube

bottom of page